Zážitkový astrologický minikurz 

zameraný na hlbšie zoznámenie sa so svojim horoskopom narodenia. 


Natálny horoskop, teda horoskop nášho narodenia, je  grafické dvojrozmerné vyjadrenie postavenia nebeskej sféry so Slnkom, Lunou a planétami v čase a mieste na Zemi, kde sme sa prvýkrát nadýchli do života. Je to obrázok zložený z rôznych symbolov. Odtlačok nášho vedomia. Je na nás, ako svoj horoskop žijeme, aké konkrétne významy dávame jednotlivým symbolom. Horoskop je naša osobná mandala. Môže nám pomôcť k tomu, aby sme našli samých seba. Je to jedna z mnohých ciest ako sa priblížiť k svojmu naplnenému a tvorivému životu.Názorne sa na Astrokoberčeku  dozviete čo je horoskop a ako vzniká. Pracujeme s vašim horoskopom. 

Priblížime si astrologické Znamenia. Štyri živly – štyri pôvodné stavy bytia. Tri mody – tri fázy životného cyklu. Ich vzájomným spojením vzniká 12 astrologických znamení. Ohnivé znamenia - Baran, Lev a Strelec. Zemské znamenia - Kozorožec, Býk a Panna. Vzdušné znamenia - Váhy, Vodnár a Blíženci. Vodné znamenia - Rak, Škorpión a Ryby.

Povieme si o Planétach a čo symbolizujú.  Hlavní aktéri nášho života - Slnko, Luna, Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter, Saturn a Urán, Neptún, Pluto a silní “hráči” dnešných čias - Chirón a Lilit. Osobnosti planét - oblasti ľudského vedomia, ktoré symbolizujú. Ich tanec v čase - pohyb po zvieratníku. Spojenie planét so zvieratníkovými znameniami.  

Pozrieme sa na to, ako sú jednotlivé planéty vo vašom horoskope pospájané do Aspektov. Všimneme si hlavné aspekty medzi planétami - päť základných spôsobov, ako sú v spojení. Konjunkcia - splynutie. Opozícia - napätie. Kvadratúra - trenie. Trigon - harmónia. Sextil - stimulácia.

Ako horoskop vzniká?  Je to “mapka” okamihu nášho prvého nádychu, keď sme sa prepojili so Životom na Zemi. Hlavné osi horoskopu, ktorými sme “ukotvení” v čase a priestore na Zemi.  Priesečníky hlavných osí so zverokruhom - ASC, DC, IC, MC. 12 astrologických domov – 12 oblastí, kde sa nám deje život. Planéta v znamení umiestnená v dome.

Život je pohyb - rozvíjanie horoskopu v čase. Pohyb planét po našom narodení pokračuje... Tie vytvárajú postupne rôzne vzťahy k prvkom nášho horoskopu narodenia. Ukazujú kedy a ako sme v priebehu života konfrontovaní so základnými témami nášho horoskopu. Sú to fázy nášho života, kedy máme možnosť uviesť sa do súladu so svojim určením. Proces zrenia, ktorým nás vedie Čas. Tranzity – proces zmien v našom vedomí, zmien v našom živote.  Život je vývoj.


V tomto minikurze spoznáte základný jazyk astrológie. Zoznámite sa s jeho archetypálnou symbolikou a budete sa trošku orientovať vo vlastnom horoskope. No najmä si ho precítite a vyladíte sa naň. Tak si intuitívne nanímate svoje možnosti. 

Dostanete do ruky obrázok vlastného horoskopu a základné texty. A jednu skvelú knižku o základoch astrológie napísanú veľmi “čítavo” a výstižne. 

Stretnutie je individuálne, pracujeme s vašim horoskopom. Tri stretnutia, každé v trvaní 2,5 hodiny. 


Termín si dohodneme. Môže byť aj víkendový.