Astrológia, Koberček a ja 


Knižka Pohled do tajů astrologie od Dr. Josefa Grumlíka bola prvá, ktorá sa mi dostala do ruky. Tenučká, jednoduchá. Aj s návodom, ako sa vypočíta horoskop. To ma zaujalo. Akosi mi nestačilo vedieť, že som Vodnár, lebo mám Slnko v znamení Vodnára. Chcela som poznať celý svoj horoskop. Kde v zvieratníku mám Lunu, akým archetypom je „živá“ ? Či a s akými ďalšími planétami je spojená moja Venuša? V akej oblasti môjho života sa prejavuje Mars a jeho energia? A mnoho ďalších otázok...Bez horoskopu vypočítaného na presný čas a miesto môjho narodenia to nezistím. Dočítala som sa, že existujú astrologické tabuľky. Len sa k nim dostať… americké tabuľky celého minulého storočia a tabuľky astrologických domov z obchodíka vo Viedni, v ktorých mám ešte vložený paragón s dátumom 26. apríl 1991, sa stali mojím prvým „výrobným nástrojom“.

 

Vrhla som sa na výpočet svojho horoskopu. Učiac sa symboly jednotlivých prvkov nakreslila som si jeho obrázok. Podľa knižky som sa pokúsila o jeho prvú interpretáciu... Astrológia sa stala mojou láskou. Asi na celý život. Aspoň zatiaľ sa tak zdá...

 

Páčilo sa mi listovať v tých hrubých astrologických tabuľkách a sledovať, ako sa mení postavenie každej planéty v priebehu dní, roka, desaťročí... ako každá „tancuje“ po zvieratníku v inom rytme, niektoré rýchlo ako Luna, ktorá obehne zverokruh za 28 dní, niektoré veľmi pomaly ako Pluto, ktorému trvá obeh zvieratníkom približne 248 rokov. Niektoré urobia zdanlivo pár krokov vzad, aby sa po čase rozbehli vpred... Nebeské telesá, s ktorými astrológia pracuje, vytvárajú každým okamihom iné vzájomné zoskupenie, iné usporiadanie, iný obrazec. Iný horoskop. Krása. Jedinečnosť.

 

Žila som astrologickými knižkami, ktoré postupne vychádzali. Prenikala do jednotlivých symbolov, do významov, ktoré predstavujú a do ďalších súvislostí. Zostávala som v úžase nad dokonalosťou, s akou astrológia opisuje život. Bola som nadšená tým, že už pri zrode je jasné, ako sa bude potenciál zrodenca postupne aktualizovať, kedy vystúpia jednotlivé životné témy do popredia  a s nimi možnosť premeny a vývoj osobnosti.

 

V roku 2012 som „stretla“ rodinné konštelácie. Zaujalo ma, ako možno vnímať na svojom tele cez pocity a intuíciu energetické pole, s ktorým konštelácie pracujú. Konštelačná technika začala byť mojou prirodzenou súčasťou.

 

Raz mi napadlo namaľovať na veľký kus baliaceho papiera zvieratník. Keď bol hotový, priam obradne som sa naň postavila. Na začiatok. Na znamenie Barana. Cítila som jasnú, silnú, radostnú energiu, ktorá mi vstúpila do tela a vystúpala do hlavy. Bolo to tam. Nový život, ktorý sa derie dopredu... Prešla som si všetky znamenia a bola som nadšená, ako energia, ktorú cítim na jednotlivých znameniach, „ladí“ s tým, čo som si načítala. Nádhera. Zobrala som papier  a išla ho vyskúšať na mojich priateľoch. Fungovalo to. Každý zvieratníkové energie vnímal trošku inak, podľa svojho založenia. Niektorí preciťovali prúdenie energie na tele, niektorí ju dokázali opísať tak, že vystihli dokonale slovami esenciu jednotlivých znamení. Niekomu sa vynárali obrazy a súvislosti z jeho života. No každý vnímal energetické pole. Život rozložený do spektra 12-tich základných archetypálnych energií, ktoré sa dajú nádherne precítiť a zžívať sa s nimi.

 

Papierový zvieratník začal byť málo. Žiadalo sa niečo krajšie, trvácnejšie a dôstojnejšie. Koberček. Kamarátka Heňa mi našepkala, že pekný by bol z vlnenej plsti. Tradičný, príjemný vlnený materiál. Z farebnej plsti som si vystrihla symboly všetkých znamení. Šijací stroj bol na kruhový kusisko hrubej plsti s priemerom 2 metre nepoužiteľný, tak som šila ručne. Pomalá, no radostná práca. Tešila som sa. Po pár dňoch sa narodil KOBERČEK. 


 Ďakujem všetkým mojim blízkym, priateľom aj rodine, ktorí ma v tomto astrologicko-konštelačnom dobrodružstve sprevádzali. 


Som vďačná za každého z vás, za spoločný čas tvorby energetického poľa  "aplikovanej" astrológie. Je to tak trošku šamanská práca, ktorá ma nesmierne baví :-).

S láskou

Hela